Jdi na obsah Jdi na menu
 


Smart Answer Call: telefonování bez dotyku

10. 2. 2013

 

V současné době pro vás intenzivně testuji další nadějný smartphone s Androidem, kterým je tentokrát zástupce japonské firmy Sony. Konkrétně se pak jedná o absolutní novinku na našem trhu, model Xperia E dual. Z názvu je patrné, že máme opět co dočinění s dual SIM zařízením.

O tomto velmi sympatickém komunikátoru s luxusní konstrukcí dnes ale řeč nebude, respektive alespoň ne přímo. Při jeho testování jsem se příliš nesžil s gestem pro přijetí/odmítnutí hovoru a jelikož jsem člověk pohodlný, ihned jsem zapátral po nějaké šikovné aplikaci na Google Play.

Myslím si však zcela upřímně, že pohodlnost v tomto směru bude mnohým z vás jistě vyhovovat.

Objevil jsem totiž software, který pracuje na zcela odlišném principu, než jak tomu bývá v případě obdobných prográmků tohoto typu.

Aplikace se jmenuje Smart Answer Call a jejím autorem je vývojář James Kim. Software spadá do kategorie placených, avšak s ohledem na množství funkcí není cena 36 korun nikterak vysoká.

Ostatně posuďte sami.

Aplikace je kompatibilní s Androidem verze 2.2 a vyšším, poslední update také přinesl opravu stability pro nejnovější verzi Jelly Bean.

Instalace a uživatelské prostředí

Smart Answer Call je jako již tradičně k dispozici na portálu Google Play, kde si jej tedy můžete zakoupit. Klasikou je také možnost patnáctiminutového testování. Pokud během této doby aplikaci z nějakého důvodu odinstalujete, bude vám vrácena zpět plná cena.

Software je k dispozici na tomto odkazu:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hardrock.smartanswercall&feature=search_result

 

Instalace pak probíhá standardním způsobem, který již asi nemůže nikoho ničím překvapit ani zaskočit.

Uživatelské rozhraní softwaru se pak nese hlavně v duchu zatrhávacích tlačítek, kterými je možné vypínat/zapínat jednotlivé funkce. Neméně důležitým prvkem je také rozbalovací seznam, ve kterém si volíte jednotlivé režimy aplikace. V horní části okna se nacházejí tři záložky – „setting“ (bylo popsáno výše), „sensor“ a „help“.

V záložce „sensor“ je možné měnit intenzitu citlivosti proximity senzoru na němž je postavena funkčnost aplikace.

A jakže to celé vlastně funguje?

Inu, odpověď je až překvapivě prostá. Smart Answer Call využívá ke své práci senzor přiblížení, který je součástí hardwarové výbavy každého telefonu, u tabletů se s tímto prvkem většinou nesetkáte. Aplikace je díky tomu schopná přijmout nebo ukončit hovor, aniž by jste se museli dotknout displeje. Díky proximity senzoru dojde například k přijetí hovoru pouhým přiblížením telefonu k uchu, jeho oddálením bude pak hovor automaticky ukončen.

Přehled základních funkcí

Režim příjmu hovoru – answer call mode:

1. Příjem pomocí proximity senzoru (answer call by proximity) – přiložením zařízení k uchu dojde k automatickému přijetí hovoru, ukončit jej můžete oddálením telefonu od ucha.

2. Příjem hovoru zatřesením (answer call by shake) – pro příjem hovoru zatřeste telefonem.

Režim ukončení hovoru (end call mode):

1. Ukončení hovoru otočením telefonu displejem dolů (end call by flip)

2. Ukončení hovoru zatřesením telefonu (end call by shake)

Režim hlasitého reproduktoru s využitím senzoru přiblížení – speaker phone mode (proximity):

1. Horizontální režim (horizontal mode) – funguje pouze v situaci, kdy je telefon položen horizontálně na desku stolu, v této poloze je rovněž možné přijmout/ukončit hovor s využitím senzoru přiblížení.

2. Automatický režim (automatic mode) - Jestliže během hovoru oddálíte telefon od ucha, hlasitý reproduktor se automaticky aktivuje. Jakmile jej zase k uchu přiblížíte, hovor se přepne zpět do interního reproduktoru.

3. Režim pro řidiče (driving mode) – v tomto režimu je aktivní pouze hlasitý reproduktor a opět zde funguje příjem/ukončení hovoru prostřednictvím senzoru přiblížení. Tato funkčnost je obdobou klasického handsfree používaného v autě.

Doplňkové funkce

1. Call connection alert – zařízení krátce zavibruje při příjmu hovoru

2. Call end alert – zařízení krátce zavibruje při ukončení hovoru

3. Silent ringer by flip – při otočení telefonu displejem dolů se utlumí vyzvánění

4. Voice caller ID (Text-to-Speech) – místo vyzváněcí melodie bude ohlášeno číslo nebo jméno volajícího

5. Home screen after end call – po ukončení hovoru jste automaticky vráceni na domovskou obrazovku systému

6. Blank screen during call – hovor je uskutečněn bez klasické obrazovky, která je zobrazována během hovoru a vše se odehrává pouze v režii domovské obrazovky

Citlivost senzorů

1. Nastavení citlivosti senzoru přiblížení

2. Nastavení citlivosti třesení

 

Sami jste asi postřehli, že možností nastavení je skutečně celá řada, takže si jistě každý vybere optimální řešení.

Já sám jsem zatím s jednotlivými režimy nijak zásadně neexperimentoval a momentálně „frčím“ na módu Auto.

Myslím si, že i když je aplikace pouze v angličtině, tak si rozhodně zaslouží vaši pozornost.

Smart Answer call se tak může stát vaším každodenním pomocníkem při správě telefonních hovorů a jeho užívání může vnést i do tak triviální činnosti nádech komfortu a luxusu.