Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pracujte s daty rychle a efektivně

21. 3. 2011

 

K otevření tohoto tématu mě inspirovaly stále se množící dotazy ohledně připojení mobilního telefonu k počítači, především pak jako velkokapacitního zařízení. V tomto režimu je možné bez problému přetahovat soubory oběma směry a není potřeba žádný synchronizační software. Z mnoha diskusí vyplynulo, že někteří z vás se setkali po připojení telefonu k počítači s hláškou „USB zařízení nebylo rozpoznáno“. Za tímto problémem nestojí absence komunikačního softwaru Samsung Kies, ale nenápadná volba pod položkou „nastavení“, která je pro mě z nepochopitelných důvodů aktivovaná a tím vznikají ony potíže s korektním připojením k počítači.

O co se tedy jedná?

V podstatě se dá říci, že jde o funkci ladění zařízení připojených přes USB, která je k dispozici pro vývojáře aplikací. Tuto „zákeřnou“ volbu naleznete pod položkou „nastavení“ / „aplikace“ / „vývoj“. Zde se jako první v nabídce objeví „ladění USB“. Tuto volbu je potřeba odškrtnout a po té by již měla komunikace přes USB fungovat zcela normálně.

Tedy po připojení telefonu k PC se objeví okno, kde si zvolíte, v jakém režimu se má přístroj připojit. V našem případě jsou dva – již zmiňovaný Kies (vyžaduje nainstalovaný synchronizační SW ve vašem PC) a námi požadovaný typ „pouze režim UMS“, který umožní přístup k datům formou vyměnitelného disku. Ten se objeví v seznamu jednotek vašeho počítače.

Tento režim zaškrtneme a dolní kurzorovou klávesou se dostaneme na tlačítko „OK“, které potvrdíme.

Tímto je připojení hotovo. Důležité! Při aktivním režimu velkokapacitního zařízení neposkytuje odečítač hlasovou odezvu. Po odpojení (na systémové liště tlačítko „bezpečně odebrat hardware“) se mluvení automaticky obnoví.