Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vývoj odečítače ShinePlus pokračuje, vyzkoušejte první únorový update!

12. 2. 2016

Vážení čtenáři mého blogu,

Dovolte mi tímto krátkým článkem popsat aktuální situaci ohledně budoucího vývoje odečítacího softwaru ShinePlus, jehož jsem, jak víte, od začátku patronem!

Zároveň bych také rád uvedl novinky v poslední aktualizaci, která byla uvolněna včera.

Nejprve tedy pár slov přímo z tábora vývojářů, neboť v posledních dnech jsme byli ve velmi úzkém kontaktu.

Jak si jistě mnozí z vás všimli, trvalo poměrně dlouho, než byla uvolněna další aktualizace.

Na vině bylo několik věcí, především národní korejský svátek lunárního nového roku, který se slaví zpravidla na přelomu ledna a února.

Tím pochopitelně došlo k tomu, že kanceláře AtLabu zůstaly v těchto dnech uzavřeny.

Další příčinou, která uvolnění nového updatu pozdržela je skutečnost, že lidé z AtLabu se snaží vývoji vdechnout nový život prostřednictvím zorganizování komunity všech uživatelů ShinePlus, kteří by se tak mohli přímo podílet na vývoji. Dalším plánem do blízké budoucnosti je pak přidání možnosti tvorby samoozvučovacích skriptů, což by pomáhalo v případech, kdy vývojáři nechtějí nebo nejsou schopni svou aplikaci přizpůsobit potřebám odečítačů obrazovky.

Společnost se taktéž nově zaměřila na aktuálně nejpalčivější problémy Shinu, kterými jsou komfortnější práce s webem a pružnější editace textu.

Postupné evoluce v těchto oblastech bychom se měli dočkat v nadcházejících aktualizacích.

Ta dnešní, kterou si představíme níže, je zaměřena spíše na opravy známých bugů a lehce si rovněž předpřipravila půdu pro nadcházející nové funkce.

Aktuální update nese číselné označení 5.0.9 a novinky jsou tyto:

•Opraven problém s brazilskou verzí Google klávesnice

•Opraveno několik uživateli reportovaných chyb – vylepšeno ozvučení aplikace Flipboard, opravena práce se seznamem kontaktů na některých zařízeních, odstraněna chyba při přidávání zkratek rychlého spuštění webových stránek v prohlížeči Google Chrome, opraveno ohlašování prázdných seznamů, opraven problém s nepřístupností nastavení Samsung klávesnice (mohlo by se týkat i té od Google, nevyzkoušeno)!

•Aktualizována česká lokalizace – drobné korekce položek v nastavení ShinePlus

•Přidáno API pro tvorbu samoozvučovacích skriptů, později bude možné k funkci přistupovat skrze ovládací panel odečítače

Technické informace o aktualizaci:

Datum uvolnění: 11. února 2016

Velikost: 1,8M

Aktuální verze: 5.0.9

Vyžaduje Android: 2.2 a vyšší

Odkaz do Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=atlab.shineplus

 

Update jsem nainstaloval teprve před hodinou a mám pocit, že v některých situacích se Shine chová ještě o něco pružněji, než dřív (prozatím testováno na Androidu 4.4.4).

Takže vyzkoušejte a dejte vědět, jak jste s novým updatem spokojeni.

Happy Shining!