Jdi na obsah Jdi na menu
 


Udělejte Walkmanu pápá, nyní je tu Sony Music!

8. 7. 2017

Na druhou prázdninovou sobotu jsem si přichystal lahůdku pro příznivce hudební aplikace od společnosti Sony, kteří ji stejně jako já při přehrávání hudby preferují. Odzkoušel jsem již bezpočet aplikací určených k tomuto účelu, ale žádná z nich se mi nikdy neosvědčila tak jako Walkman od japonského giganta.

Bohužel, společnost si jej stále zarytě uchovává výhradně pro svá zařízení, ačkoli vývoj v posledních měsících velí trendům zcela opačným.

Příkladem může být například kanadské BlackBerry, které postupně do obchodu Google Play uvolnilo několik svých aplikací, tak aby je mohli využívat i uživatelé jiných výrobců.

Já přehrávač od Sony preferuji zejména kvůli třem věcem.

První jsou bohaté možnosti přizpůsobení kvality zvuku, druhou stoprocentní přístupnost a třetí pak výborně umístěná trojice tlačítek pro základní ovládání přehrávače.

U žádné jiné aplikace jsem se nesetkal s takto dobře koncipovaným a fungujícím ovládáním.

Velkou výhodou je také automatické utlumení právě přehrávaného obsahu, jestliže má odečítač potřebu něco sdělit. Po hříchu lze ale tento hudební přehrávač oficiálně instalovat pouze na zařízení společnosti Sony a to i na vzdory skutečnosti, že je publikován pod licencí open source, viz sekce nastavení/licence.

Proto jsme až dosud mohli využívat jen hodně starou verzi, která byla lehce modifikována tak, aby ji bylo možné nainstalovat i na jiné přístroje.

Funkcemi sice v základu postačí, ale já neustále pátral po možnosti, jak si začít užívat výhod posledních verzí, které se neliší jen změnou názvu na Music, respektive Hudbu.

Ano, po instalaci se vám bude aplikace v app draweru nově hlásit jako Hudba, od názvu Walkman Sony před časem upustilo, protože údajně nový název více vystihuje podstatu aplikace.

Nicméně název není rozhodně to jediné, co se změnilo.

Nejaktuálnější verze, která je pro vás připravena, může nabídnout i vyšší výkon, lepší stabilitu, podporu přehrávání hudby z cloudového úložiště Google Drive a daleko bohatší záložku nastavení, do které Sony přidalo mnoho nových voleb.

Zmínit mohu například časovač spánku, jenž uživateli dovoluje nastavit čas, kdy se má přehrávání automaticky ukončit, dále pak přizpůsobení knihovny, nové motivy uživatelského rozhraní, volba rychlého přehrání, možnost stáhnout si informace o albu/interpretovi jedním klepnutím nebo nechat aplikaci stahovat informace automaticky přímo během přehrávání dané skladby.

Sony Music v modifikované podobě je taktéž dílem jednoho nadšence, který pravidelně uveřeňuje aktualizované verze přehrávače.

Nápomocen mi opět byl komunitní server xda-developers.com, kde lze takto poupravený instalační balíček najít.

Benu Lingovi, který aplikaci Hudba přizpůsobil i pro zařízení, jež nejsou od společnosti Sony, patří obrovský dík.

Rád bych na závěr tohoto článku informoval uživatele přehrávače, že z důvodu nekompatibility s Androidem 6.0 Marshmallow, který je stále dosti rozšířen, jsem byl nucen přikročit k opatření v podobě návratu do minulosti a publikovat zde verzi aplikace, která tímto neduhem netrpí. Nejnižší podporovanou verzí Androidu tak zůstává Jelly Bean, nejvyšší pak 7.1 Nougat. Mohu však potvrdit, že se mi aplikaci podařilo bez potíží rozběhnout i na Oreu, takže ani uživatelé této platformy by neměli být ochuzeni.

Nevím, v čem je problém, ale nové verze přehrávače si zkrátka s šestkovým Androidem z nějakého důvodu nerozumí.

Vývojář kompatibilitu avizuje, realita je však poněkud jiná.

Vzhledem k těmto okolnostem prozatím zveřejňování aktualizací přerušuji a s pravidelnými updaty se tak na nějaký čas budete muset rozloučit.

Univerzální stabilní verzi, která by měla fungovat téměř na všem, můžete stahovat z

tohoto odkazu.

Za komplikace v podobě zmatků ohledně publikovaných verzí se všem zainteresovaným omlouvám.

Happy listening!