Jdi na obsah Jdi na menu
 


TalkBack: Finální release je konečně venku

17. 8. 2012

Téměř po čtyřech měsících jsme se konečně dočkali další finální verze odečítače TalkBack, který kromě odstranění známých bugů doznal změn také pod kapotou, neboť je nyní kompatibilní s Androidem ve verzi 2.0 a vyšším. Pauza byla tentokrát nezvykle dlouhá, jelikož inženýři Googlu usilovně pracovali především na úpravách, které bylo nutné provést kvůli nově představenému systému Android Jelly Bean.

Novou verzi Google oficiálně představil již včera a okamžitě ji uveřejnil také na portálu Google Play. První testy však ukázaly, že se nevidomý uživatel setká s poměrně zásadní nepříjemností v podobě nutnosti odsouhlasit dialog s dotazem, zda si přeje aktivovat režim Explore by Touch. Uživatel mohl v této situaci aktivaci potvrdit pouze za předpokladu, že si ke svému zařízení připojil hardwarovou klávesnici a na tlačítko „OK“ se přesunul pomocí kurzorových kláves. Poznámka: Výše popisovaný problém se však týká pouze Androidu 4.1 Jelly Bean, neboť zde je již speciální dotykový režim spouštěn automaticky společně s odečítačem.

Hlášení se objeví pouze v případě prvního spuštění operačního systému nebo při upgradu z verze 4.0 Ice Cream Sandwich.

Google byl okamžitě podroben těžké kritice a tak se poměrně záhy rozhodl novou verzi z Google Play stáhnout. Současná situace by však měla trvat jen do doby, než se podaří zmiňovaný problém vyřešit. Stalo se tak zřejmě před několika hodinami, jelikož se na stránkách Eyes-Free objevila nová verze s označením 3.1.3, která by se měla v brzké době dostat i zpět na Google Play.

Na jaké změny se tedy můžeme těšit?

Zde je jejich kompletní seznam:

*Opraven problém se senzorem přiblížení u podporovaných zařízení

*Vylepšena podpora mluvených znaků

*Při stisku klávesy mezerník je nově přečteno aktuálně napsané slovo

*V Androidu 4.1 Opraven problém s uvíznutím fokusu

*V Androidu 4.0 opraveno seskupování skrolovatelných položek

Aktuální verzi si již nyní můžete stáhnout z těchto stránek, na Google Play by se měla objevit během několika hodin.

http://eyes-free.googlecode.com/files/com.google.android.marvin.talkback-v3.1.3.apk

 

Užijte si nové funkce!