Jdi na obsah Jdi na menu
 


Google dnes chrlí jednu novinku za druhou, uvedl i nový TalkBack

6. 12. 2013

Od dnešního rána se na nás z kalifornského Googleplexu valí jedna novinka za druhou. Odstartovala to informace o dostupnosti nového updatu systému Android s označením 4.4.1, následovala zpráva o uvolnění nové verze obchodu Google Play a celé to dovršilo oznámení další Beta verze odečítače TalkBack, tentokrát s číselným označením 3.5.1. Je úsměvné, že zrovna včera jsem na nečinnost Googlu žehral u výborného svařeného vína společně s kamarády z brněnského TyfloCentra. Jakoby nás americký gigant slyšel a dnes to tedy rozjel opravdu ve velkém stylu. O novém Google Play chystám samostatný článeček, takže se pojďme věnovat aktuálnímu TalkBacku. Změn není nijak mnoho, přesto se domnívám, že bychom si je alespoň ve zkratce měli představit.

Pro pořádek jen dodám, že nová Beta verze je k dispozici ve formě APK instalačního balíčku, který je nutné do vašeho zařízení nahrát manuální cestou TJ. skrze PC a USB kabel, nebo můžete využít služeb některého ze stále populárnějších cloudových úložišť. Jako každá vývojová verze může i tato obsahovat chyby, takže instalaci doporučuji spíše zkušenějším uživatelům.

Proces samotné instalace můžete realizovat skrze libovolný souborový manažer, populárním ES File Explorerem určitě nic nepokazíte.

Jestliže během testování narazíte na jakoukoli chybu či nedostatek, můžete problém reportovat skrze oficiální issue tracker (vše je pochopitelně pouze v Angličtině).

Přímý odkaz:

https://code.google.com/p/eyes-free/issues/list

 

Následuje seznam oprav a vylepšení:

•Vylepšeno vkládání textu v korejském jazyce

•Vylepšena manipulace s tlačítky pro regulaci hlasitosti (týká se tabletů)

•Opraven problém související s hlasovým diktováním na Androidu 4.4

•Opravena chyba související s vyčítáním informací o volajícím na Androidu 4.4

•Přidáno automatické odstranění vytvořených štítků při deinstalaci související aplikace

•Opraveno nespecifikované množství dalších chyb

Dlužen jsem vám ještě přímý odkaz pro stažení nové Beta verze, který přikládám níže.

https://eyes-free.googlecode.com/files/com.google.android.marvin.talkback-v3.5.1_b1_r106.apk

 

Užijte si nová vylepšení!