Jdi na obsah Jdi na menu
 


Březnová aktualizace ShinePlus: několik oprav a drobných vylepšení

11. 3. 2016

Po dalším měsíci práce nám jihokorejští vývojáři předkládají březnovou aktualizaci svého odečítače ShinePlus, tentokrát s číselným označením 5.1.5.

Jak vidno z posunu v označení verze, jedná se o minoritní update, který přidává jen minimum nových funkcí, spíše se zaměřuje na vylepšení těch stávajících a opravu dalších několika chyb, které byly reportovány samotnými uživateli screen readeru.

Březen je měsícem, kdy ShinePlus poprvé vykouknul na svět a z kojence se nám tak proměnil v roční batole, které se toho sice musí ještě hodně naučit, nicméně s každým měsícem vývoje navíc dělá nové pokroky.

Těžko soudit, zda je tento update již přímo narozeninový, jelikož vývojáři si prý na tuto událost nechávají uvedení nějaké nové a velmi užitečné funkce, v této verzi však k ničemu takovému nedošlo.

Je možné, že se dočkáme ještě na konci března v rámci pravidelného aktualizačního cyklu.

Co tedy tento dílčí update přináší nového?

•Přidána detailní vizualizace focusu

Dosud nemám potvrzeno vidící osobou, ale dle popisu v seznamu změn by nyní mělo být viditelné na obrazovce, kam pomocí švihání nebo tažení prstu přesunete focus.

•Vylepšena práce s funkcí hlasový vstup (možnost diktování hlasem), v čem konkrétně však není specifikováno

•Vylepšena funkce klávesových zkratek pro automatické vložení předdefinovaného textu

•Přidána podpora pro modely chytrých hodinek s operačním systémem Android

•Opraveno několik známých bugů, například práce se zkratkovými klávesami pro rychlé spouštění webových stránek (týká se véčkových telefonů) nebo problém s ovládacím panelem v rámci zvětšovacího režimu

Aktualizováno: 9. března 2016

Jeden z uživatelů konference si postěžoval, že nový update sice odstranil problém, který dříve registroval, zároveň ale došlo k poklesu rychlosti odezvy odečítače.

Já tento nedostatek potvrdit nemohu, na mém zařízení vše běží tak jak má a žádný pokles výkonu jsem nezaznamenal.

Proto vás tímto žádám, kdo můžete, určitě novou aktualizaci vyzkoušejte a podělte se o své dojmy z používání prostřednictvím standardních komunikačních kanálů, tj. Našich konferencí, případně Facebooku.

Pokud by se výše zmíněné potvrdilo, budu okamžitě reportovat vývojářům.

Nezapomeňte, prosím, jestliže na nějaké obtíže narazíte, uvést i přesný model vašeho zařízení a aktuální verzi Androidu.

Díky všem.

Happy Shining!