Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktualizace modulu Acapela TTS engine: Eliška má nové funkce

2. 6. 2014

 

V minulých dnech bylo dokončeno testování nové Beta verze hlasového výstupu Eliška společnosti Acapela a právě dnes pak update vyšel oficiálně.

Je proto čas blíže si provedené změny představit, neboť jich rozhodně není málo. Mnoho uživatelů jistě potěší například nový widget, s jehož pomocí si můžete přímo na své domovské obrazovce přepínat instalované hlasy, aniž by bylo nutné vstupovat do sekce „nastavení/jazyk a vstup“. Toto se samozřejmě týká pouze hlasů od Acapely.

Pojďme se tedy společně podívat na nově implementované funkce.

•Přidán editor slovníků, který umožňuje úpravu slov, výrazů, různých slovních zkratek a spojení.

•Přidána volba pro nastavení defaultního hlasu, která umožňuje přednastavit jeden hlas jako výchozí a následně pak můžete mezi ostatními hlasy přepínat v reálném čase pomocí speciálního widgetu, který si umístíte na domovskou obrazovku. Není tak nutné vůbec vstupovat do nastavení hlasových výstupů.

•Nově implementována volba „vždy použij výchozí hlas“ umožňuje vynutit si použití defaultního hlasu i v aplikacích, které jsou například cizojazyčné a systém by tak automaticky zvolil odpovídající variantu hlasu. Teoreticky je tedy možné i v anglickém prostředí stále využívat český hlas, pokud to uživatel vyžaduje.

•Nově přidána možnost vložení vlastního textu během demonstrační ukázky vámi zvoleného hlasu před jeho samotným nákupem.

•Nový offline režim umožňuje zpřístupnění seznamu instalovaných hlasů, včetně jejich nastavení v rámci hlasového manažeru.

•Do sekce readeru bylo nově přidáno tlačítko pro rychlé vymazání textu.

•Opraveno automatické znovunačtení hlasu po instalaci/modifikaci na Androidu 4.0.

•Nově si seznam hlasů pamatuje aktuální pozici kurzoru a to i poté, kdy klepnete na určitý hlas a tlačítkem „zpět“ se pak vrátíte opět do výchozí nabídky.

•Přidáno upozornění v situaci, kdy se pokoušíte o přepnutí na modul Acapela TTS, aniž máte instalován příslušný hlas.

Sami vidíte, že výčet změn je opravdu široký, takže určitě doporučuji upgrade na nejnovější verzi.

Přikládám ještě přímý odkaz do Google Play.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.acapelagroup.android.tts

 

Užijte si novou Elišku!